Jazykové hry na cesty

Zásobník více než 180 her pro děti od dvou let až po dospívající a dospělé, které se postarají o společnou zábavu.

Zpříjemněte si už navždy cestování s rodinou jen za 250 Kč.

Nedovedete si vzpomenout na nic kromě slovního fotbalu?

Cestujete se svými dětmi rádi, ale dlouhé přesuny občas bývají dost krizové?

Neradi s sebou taháte množství věcí navíc a zároveň ani nechcete celou cestu zírat do obrazovek?

Pro cesty se přímo nabízejí slovní hry a další hry bez pomůcek, hry, na něž je potřeba jen trochu fantazie, paměti nebo pozornosti.

Ještě donedávna jsem sice znala různé hry ze skauta i z příprav na učení, ale zdálo se mi, že moje děti jsou na to ještě moc malé, že se to dá hrát všechno spíš jen ve větší skupince, že si pořád dokola vybavuju jen totéž. A krizí na cestách bylo dost.

"Kdy už tam budem?" "Já už nemůžu, můžeš mě nést?"

A tak jsem se pustila do pátrání, do vzpomínání, do vymýšlení a všechno sepsala.

Výsledkem je zásobník více než 180 her rozdělených do čtyř věkových kategorií od dvou let až po dospělé, který vám nabízím za cenu 250 Kč.

U každé hry je za pomoci ikonky vyznačeno, pro který způsob cestování jsou vhodné: auto, autobus, vlak, letadlo nebo pěší výlet.

Všechny hry jsou hratelné buď úplně bez pomůcek, nebo nanejvýš (spíš výjimečně) s tužkou a papírem.

Chcete nahlédnout? Podívejte se na ukázkové strany:

Reference

Cestujete s dětmi? Já ano a většinou celkem dlouhé trasy. Jsem (mimo jiné) lingvistka, miluju hraní s jazykem a ještě k tomu jsme dvoujazyčná rodina. Jenže když přijde na to vytáhnout z rukávu nějakou bezva zábavu, aby nám cesta vlakem ubíhala lépe a radostněji, často vylovím jen slovní fotbal. Anna ve svém eBooku připravila jednoduché a vtipné hry, se kterými nejen že se vyřádí kdokoli, kdo je jazykový hračička jako já, ale ještě bude u dětí (a i u sebe) rozvíjet fantazii a cit pro jazyk. S touhle zásobou můžu cestovat celý život a inspirace mi už nikdy nedojde.

Klaudia SauerováJóga do kanceláře: www.coffeebreakyoga.cz

Cesta opravdu může být cíl a je dobré si na to při cestování občas vzpomenout. Ebook Jazykové hry na cesty je pro mě skvělá inspirace a motivace k tomu, abychom cestování s našimi dětmi nebrali jako nutné zlo, ale spíš jako společný zážitek. Pár her jsem už znala, ale je skvělé jich mít tolik na jednom místě a taky po ruce. Mobil nosím všude s sebou, takže se nemusím bát, že by se mi na cestách nedostávalo nápadů. Oceňuju rozdělení podle věku, každý si může najít hru podle toho, jak staré má děti - i pro ty nejmenší se toho najde dost.

Veronika Lachnitováučitelka angličtiny a němčiny na gymnáziu

Výjimečný společný čas

Na cestách býváme jako rodina mnohem víc spolu. Nejsme v zajetí každodenních povinností, musíme společně řešit nenadálé situace, trávíme mnoho času na malém prostoru a nemůžeme se každý zavřít u sebe na pokoji. Je to ideální čas ke společnému povídání a hraní.

Rozvoj jazyka

V zásobníku nenajdete hry typu "kdo vydrží déle mlčet". Cesty vnímám jako jedinečnou příležitost, jak si spolu povídat. Jsme vícejazyčná rodina a podpora toho, aby děti uměly dobře česky i německy, tedy jazykem země, v níž žijeme, je u nás na jednom z prvních míst. I proto jsem se zaměřila zejména na jazykové hry, tedy takové, které přispívají k rozvoji jazyka.

 • Vždyť většinu toho už určitě znám!
  Pokud rádi a často hrajete hry, jezdili jste na tábory nebo přímo pracujete s dětmi, je dost možné, že jste část z uvedených více než 180 her už někdy hráli. I já jsem je hrála, což ale neznamená, že si během cesty na ně dovedu jen tak vzpomenout. A nejednu jsem k tomu i přidala vlastní.
 • To si určitě můžu kdykoli dohledat online - a zadarmo!
  Čas od času se na internetu objevují články tipy na hry do auta, hry na cesty s dětmi. Nicméně tyto seznamy se do velké míry překrývají a mají většinou maximálně deset až dvacet položek bez věkové diferenciace. Na srovnatelně obsáhlý přehled her na cesty jsem v češtině nikde nenarazila a jeho sestavení jsem věnovala mnoho času a rešerše. Inspirace z webu tvořila spíš zlomek zdrojů pro sestavení předkládané elektronické knihy.
 • Moje děti jsou na podobné hry ještě moc malé.
  Pro nejmladší kategorii, od 2 do 4 let, jsem sesbírala 27 her, z nichž jsem některé hrála se svým mladším synem už od roka a půl. Nejmladší děti bývají v tomto ohledu nejvděčnější: zamilují si jednu jedinou hru a chtějí ji hrát během jedné cesty pořád dokola. Navíc vás ebook může doprovázet ještě mnoho a mnoho let.
 • Moje děti jsou na podobné hry už moc velké.
  Mnohé z her, které uvádím v kategoriích pro děti od 7 do 12 let a pro děti 12+ (dohromady je to 106 her), jsou velkou výzvou - a zábavou - i pro dospělé. Jsou jedinečnou příležitostí, jak mít ke svým náctiletým dětem o krok blíž.
 • Moje děti si hrají na cestách na tabletu, o podobné hry nejeví zájem.
  Jak často jste to zkoušeli? Měli jste dost inspirace? Každému sedí jiný styl her, takže pokud máte v zásobě jen několik málo nápadů, může se stát, že se zrovna netrefíte. Děti rády dají přednost společné interaktivní zábavě se svými bližními, pokud mají vhodnou nabídku.
 • Váhám, jestli mi ebook přinese něco nového.
  Pokud ne, můžete mi do 14 dnů od koupě napsat na e-mail, že chcete své peníze zpět, a já vám je vrátím.
 • Cena mi přijde příliš vysoká.
  250 Kč je pro mě ani ne polovina jízdenky jedné naší pravidelné cesty na trase Mnichov-Praha. Díky tomuto souboru her jsem už zvládla desítky těchto šestihodinových cest Mnichov-Praha s dětmi v dobré náladě. Cením si ho na mnohem víc než 250 Kč, na druhou stranu bych velmi ráda, aby se šířil a vyhrálo si díky němu na cestách co nejvíce rodin.

BONUS: seznamy podle věku i podle témat

Já osobně na cestách nerada vytahuju telefon nebo další elektroniku příliš často. Sama svoji knihu využívám, na druhou stranu se mi nechtělo tisknout celý ebook s popisem her.

Sestavila jsem proto zhuštěné seznamy pro jednotlivé věkové kategorie na jednu až několik A4, v nichž najdete (na rozdíl od knihy) vždy všechny hry vhodné pro daný věk (tedy i ty z těch mladších kategorií, které jsou hratelné i později).

Každá hra je zde popsaná podle možnosti jen jednou větou či na jeden řádek.

Najdete zde i pár seznamů podle témat napříč věkem:
Hry s vymýšlením příběhu, Hry s hádáním, Hry s písničkami, Hry s kreslením a Hry na paměť.

Chcete se na cestách bavit?

Chcete si zpříjemnit dlouhé přesuny se svými dětmi, aniž byste s sebou museli tahat cokoli navíc?